Oczyszczacze powietrza - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Oczyszczacze powietrza - na co zwracać uwagę przy zakupie?

  • Promocja w Mega Media
  • aktualna od

5856 XSHhlcFlbxOKc3ya

W okresie jesienno-zimowym rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem oczyszczaczy powietrza. Mimo że na rynku różnorodnych modeli zdecydowanie nie brakuje, to wiedza kupujących na temat najważniejszych parametrów tego rodzaju rozwiązań, ciągle pozostawia sporo do życzenia. Czas więc zastanowić się nad tym, na co zwrócić szczególną uwagę chcąc, aby zakup był rzeczywiście udany.


Oczyszczacz dostosowany do potrzeb

Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, przygotowując się do zakupu oczyszczacza, jest określenie naszych własnych potrzeb. Nie ma rozwiązań uniwersalnie najlepszych, jeśli więc oczyszczacze powietrza mają spełniać swoje zadania, powinny odpowiadać kupującym. Sugestie ze strony znajomych i podpowiedzi sprzedawców bez wątpienia okażą się niezwykle pomocne. Z pewnością jednak nie mają wartości tak dużej, jak samodzielna analiza otwierających się przed nami możliwości.

Kluczowe znaczenie ma to, jak duże pomieszczenie ma być oczyszczane. Producenci rozwiązań z tej grupy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest to kwestia. Dlatego też w zdecydowanej większości modeli pojawia się stosowna informacja na ten temat. Oczywiście, analizując tego rodzaju dane dobrze mieć na uwadze to, że przeliczniki wykorzystywane przez poszczególne firmy mogą znacząco różnić się między sobą.

Wydajność oczyszczacza zwykle jest opisywana za pomocą informacji o maksymalnym przepływie. Parametr ten informuje nas o tym, ile powietrza jest w stanie przepłynąć przez urządzenie bez filtra w ciągu godziny. Innym często stosowanym parametrem jest też CADR. Skrót ten opisuje, jaka jest objętość powietrza, które można oczyścić w ciągu sześćdziesięciu minut, gdy urządzenie posiada zamontowany system filtrujący. 

Jakie filtry wybrać?

Wiedza o tym, jak wydajne jest urządzenie, powinna iść w parze z danymi na temat filtrów. W sprzedaży dostępne są zarówno modele z filtrami HEPA, jak i oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr węglowy. Nietrudno się domyślić, że istnieją między nimi pewne różnice.

Filtr HEPA jest zwykle reklamowany jako rozwiązanie idealne dla alergików. Doskonale radzi sobie nie tylko z pyłami zawieszonymi, ale również z kurzem, pyłkami roślinnymi, sierścią oraz z zarodnikami pleśni. Z kolei dzięki filtrowi węglowemu możliwa staje się neutralizacja szkodliwych organicznych zanieczyszczeń gazowych. Także one są dla domowników sporym zagrożeniem. Niestety, należy liczyć się z tym, że klasyczny filtr HEPA nie poradzi sobie z nimi. W oczyszczaczach powietrza pojawiają się też inne rodzaje filtrów. Możemy natknąć się w nich również na inne technologie takie jak, choćby jonizacja i lampa UV. Nie można utrzymywać, że są one pozbawione zalet. Należy jednak pamiętać, że ich rola nie jest aż tak istotna, jak rola każdego z przedstawionych powyżej filtrów.

 

Brzmi jak fajna promocja? podaj dalej i udostępnij:

RTVwpromocji.pl to agregator wszystkich promocji online na telewizory, komputery, laptopy, RTV i sprzęt elektroniczny.

W serwisie RTV W PROMOCJI znajdziesz informacje o zniżkach, rabatach, obniżkach, wyprzedażach, kuponach rabatowych oraz akcjach specjalnych - zwrotach pieniędzy cashback, gratisach do zakupów, prezentach oraz dodatkowych bonusach dodawanych przy zakupie sprzętu RTV i elektroniki. To serwis, agregujący promocje z różnych najpopularniejszych sklepów ze sprzętem, dzięki czemu w jednym miejscu możesz porównać aktualne promocje na dany sprzęt lub typ sprzętu aby kupić go możliwie najtaniej. Promocje wylistowane w serwisie dotyczą ofert internetowych, a także promocji w sklepach stacjonarnych, z których można skorzystać online.

Redakcja RTVwpromocji.pl szuka dla Ciebie promocji i rabatów na telewizory, laptopy, komputery, smartfony, tablety, aparaty, kamery, gps i rtv w różnych sklepach online, tak aby zaprezentować wszystkie aktualne promocje dostępne online.

Korzystając z promocji w serwisie, taniej kupisz sprzęt RTV, telewizory, komputery i laptopy, telefony, smartfony i tablety, aparaty fotograficzne, kamery oraz sprzęt foto, nawigacje samochodowe i GPS, a także elektronikę: kina domowe, soundbary, odtwarzacze blu-ray i dvd, konsole i gry, a także akcesoria. Promocje na RTV dotyczą zarówno promocji w sklepach internetowych jak również salonach stacjonarnych.